Welke verzekeraars raadt AI in België aan?

We stelden ChatGPT en Google AI Mode de 199 vragen die mensen in België over verzekeringen stellen, in totaal 398 antwoorden. AG Insurance, Ethias en Belfius zijn de verzekeraars die AI het vaakst noemt.

STUDIE NAAR DE AI-ZICHTBAARHEID VAN VERZEKERAARS · BELGIË

Welke verzekeraars AI aanbeveelt.

Editie 1 · 16 oktober 2026

Alle cijfers op deze pagina komen uit antwoorden die op één dag zijn gegeven op dezelfde vragen, in het Nederlands gesteld aan elke engine.

199klantvragen
398geanalyseerde AI-antwoorden
2AI-engines
20gevolgde verzekeraars

Kort antwoord: AG Insurance is de verzekeraar die AI in België het vaakst aanbeveelt: ChatGPT en Google AI Mode noemt hem in 31% van de antwoorden op 199 verzekeringsvragen. Daarna volgen Ethias (27%) en Belfius (24%).

Het volledige rapport is gratis met een zakelijk e-mailadres: elke vraag met de verzekeraars die elke engine noemt, de sites die AI citeert en de data als CSV en pdf. Open het volledige rapport.

BELANGRIJKSTE BEVINDINGEN

Wat AI mensen in België vertelt.

  1. AG Insurance is de verzekeraar die AI het vaakst noemt: hij komt voor in 31% van de antwoorden.
  2. AG Insurance, Ethias en Belfius zijn samen goed voor 41% van alle vermeldingen van verzekeraars.
  3. AG Insurance is ook de verzekeraar die AI het vaakst als eerste noemt, in 15% van de antwoorden.
  4. Elke engine noemt AG Insurance het vaakst.
  5. KBC Verzekeringen komt voor in 29% van de antwoorden van Google AI Mode, maar slechts in 15% van die van ChatGPT.
TOP 10

De verzekeraars die AI het vaakst noemt.

Zichtbaarheid is het aandeel van de antwoorden dat het merk noemt, gemiddeld over alle vragen en engines. Share of voice is het aandeel van het merk in alle vermeldingen.

01AG Insuranceshare of voice 16%31%
02Ethiasshare of voice 14%27%
03Belfiusshare of voice 12%24%
04AXA Belgiumshare of voice 12%23%
05KBC Verzekeringenshare of voice 11%22%
06Allianz Beneluxshare of voice 5,6%11%
07Baloiseshare of voice 5,4%11%
08DKV Belgiumshare of voice 5,1%10%
09P&V Verzekeringenshare of voice 5,1%10%
10Yuzzushare of voice 4,4%8,8%
PER ENGINE

Elke engine heeft zijn eigen favorieten.

ChatGPT
  1. AG Insurance30%
  2. Ethias29%
  3. Belfius26%
  4. AXA Belgium20%
  5. KBC Verzekeringen15%
Google AI Mode
  1. AG Insurance33%
  2. KBC Verzekeringen29%
  3. AXA Belgium27%
  4. Ethias26%
  5. Belfius23%

Volledig rapport laden…

VRAGEN

Veelgestelde vragen.

Welke verzekeraar beveelt AI in België het vaakst aan?

AG Insurance is de verzekeraar die AI in België het vaakst aanbeveelt: ChatGPT en Google AI Mode noemt hem in 31% van de antwoorden op 199 verzekeringsvragen. Daarna volgen Ethias (27%) en Belfius (24%).

Welke verzekeraar noemt AI in België het vaakst als eerste?

AG Insurance wordt in 15% van de antwoorden als eerste genoemd, vaker dan elke andere verzekeraar.

Bevelen ChatGPT en Google AI Mode dezelfde verzekeraars aan?

Niet altijd. De verzekeraar die elke engine het vaakst noemt: AG Insurance op ChatGPT (30%) en AG Insurance op Google AI Mode (33%).

Hoe is deze studie gemaakt?

We stelden ChatGPT en Google AI Mode op 16 oktober 2026 dezelfde 199 vragen die mensen in België over verzekeringen stellen, in het Nederlands: in totaal 398 antwoorden. Een verzekeraar telt mee als het antwoord hem noemt; elke vraag weegt even zwaar op elke engine.

Waar krijg ik het volledige rapport?

Gratis met een zakelijk e-mailadres op https://reaudit.io/nl/rankings/studies/insurance/belgium#full-report: elke vraag met de verzekeraars die elke engine noemt, de sites die AI citeert en de data als CSV en pdf.

Hoe kan een verzekeraar vaker in AI-antwoorden verschijnen?

AI-engines noemen de verzekeraars die worden genoemd op de pagina’s die ze lezen en citeren: uw eigen pagina’s, vergelijkingssites, nieuws en officiële bronnen. Beantwoord de vragen van klanten duidelijk op uw site, wees aanwezig op de sites die AI in uw markt citeert en volg de vragen die ertoe doen op elke engine.

METHODE

Zo is deze studie gemaakt.

Periode
16 oktober 2026
Vragen
199 vragen in 8 thema’s, geformuleerd zoals mensen in België zoeken
AI-engines
ChatGPT, Google AI Mode
Antwoorden
398
Telling
Een merk telt mee als het antwoord het noemt. Elke vraag weegt even zwaar op elke engine; herhaalde runs van een vraag worden gemiddeld. Vergelijkingssites, tussenpersonen en overheidsinstanties worden ook gemeten, maar apart van de verzekeraars gerangschikt.
  • Auto- en motorverzekering · 25
  • Woning- en familiale verzekering · 24
  • Hospitalisatie en gezondheid · 25
  • Leven, sparen en pensioen · 25
  • Verzekeringen voor ondernemers · 25
  • Reis, huisdier en overige verzekeringen · 25
  • Verzekeraars vergelijken · 25
  • Schade aangeven en klantenservice · 25
  • Wat is de beste autoverzekering voor een jonge bestuurder van 19 jaar in België?Auto- en motorverzekering
  • Wat is de beste brandverzekering voor een eigenaar van een rijwoning?Woning- en familiale verzekering
  • Welke hospitalisatieverzekering is het beste in België?Hospitalisatie en gezondheid
  • Wat is beter: pensioensparen via een fonds of via een verzekering?Leven, sparen en pensioen
  • Welke beroepsaansprakelijkheidsverzekering is het beste voor een zelfstandige IT-consultant?Verzekeringen voor ondernemers
  • Welke reisbijstandsverzekering is het beste voor een gezin dat vaak op reis gaat?Reis, huisdier en overige verzekeringen
  • Wat zijn de beste verzekeraars in België volgens klanten?Verzekeraars vergelijken
  • Welke verzekeraar betaalt schade het snelst uit in België?Schade aangeven en klantenservice

Zo citeert u deze studie: Reaudit, Studie naar de AI-zichtbaarheid van verzekeraars — België, editie 1 (16 oktober 2026). https://reaudit.io/nl/rankings/studies/insurance/belgium

UW MERK

Bekijk waar uw merk staat in AI-antwoorden.

Reaudit volgt de vragen die uw klanten stellen op elke AI-engine, samen met uw concurrenten en de bronnen die AI citeert.